Burun Estetiği

Kapalı (izsiz)

Burun estetİĞİ

Yıllardan beri hastalarımız bizlere burun estetiği sonrası iz kalıp kalmayacağını soruyorlar.

Burun Estetiği ameliyatı olmak isteyen kişiler şunu bilmelidir ki günümüzdeki bilimsel yenilikler ve teknolojik değişimler sayesinde 

Burun estetiği artık iz bırakmadan (izsiz)  yapılabilen bir ameliyattır.

KApalı (İzsiz)

burun estetiği

Kapalı burun estetiğinde, ameliyat burun deliklerinin içinden yapılan kesiler ile gerçekleştirilir. 

Kesiler burun içinden yapıldığı için kapalı burun estetiği yöntemin burunun dışında görünen bir iz kalma olasılığı hiç yoktur. 

Ancak kapalı yöntemin uygulanması daha zordur. Bu yüzden cerrahınızın kapalı burun estetiği konusunda tecrübeli olması önemlidir.  

Piezo ile

Kırmadan Burun Estetiği

Kapalı burun estetiğinde; kırmadan çekiç keski ve benzeri kesici aletler kullanılmadan burundaki kemer alınabilir.

Burun kemerini almak için çekiç ve kesici alet kullanıldığı zaman, burun kemiğinde istemediğimiz yerden kırık ve çatlamalar olabiliyordu. Piezo yöntemiyle kırma işlemi yapılmaz, bu sayede kontrolsüz kırık ve çatlama olmaz. 

Doğal Dinamik Hareketli

Burun ucu estetiği

Eski burun estetiği yöntemleri ile yapılan burunların estetik ameliyatlı olduğu, hareketsiz duran burun ucundan anlaşılabilir.

Burun estetiği ameliyatları sırasında burnun elastikiyetini sağlayan yapılara zarar verilirse ameliyat sonrasında gülerken, öpüşürken, ağlarken ya da diğer mimik hareketleri esnasında burun ucunda hareketsizlik, biblo gibi sabit bir burun ucuna ortaya çıkar.

” Doğal bir burun ucu yüzdeki mimiklere göre hareket eder, yüzün verdiği tepkilere katılır ” 

” Eğer burunun elastikiyetini sağlayan yapılar zarar görürse hissiz, sert, hareketsiz bir burun ucu ortaya çıkar “

Burun estetiği yaptıran birçok hastanın en büyük şikayetlerinde biri de burunlarını silerken burun ucunu hissetmeme, burun ucunun sert ve hareketsiz olması olmasıdır.

Hareketli burun ucu estetiği ile burunun bağları, sinirleri ve damarları koruduğun için burun ucunda hareketsizlik hissizlik, topaklanma gibi durumlar ortaya çıkmaz. Bu özel teknik sayesinde gülümserken ya da çeşitli mimik hareketlerinizde burun ucunuzda yüz kaslarınızla birlikte uyum içinde hareket eder.

Koruyucu

Burun Estetiği

Başarılı  burun estetiği için burunun çok iyi analiz edilmesi gerekir. Bunun için burun estetiği yaptıracak kişilerin ameliyat öncesinde 8 değişik açıdan fotoğrafları çekilir Burunun gülerken ve mimik hareketleri sırasında nasıl hareket ettiği de iyice analiz edilir ve yapılacak yeni burun buna göre tasarlanır.

Hastanın burun yapısı uygunsa kapalı teknik burun estetiği sayesinde 

  • Burun doğal yapıları korunarak
  • Yüz ile uyumlu,
  • Mimik hareketleriyle hareket eden,
  • Yumuşak
  • His kusuru olmayan
  • Doğal burunlara sahip olabilirsiniz.

"Burun estetigi ameliyatı son derece titizlikle planlanması gereken milimetrik bir cerrahi işlemdir."

Burun estetiği ameliyatı milimetrik bir cerrahi işlemdir. Ameliyatın başarısını belirleyen işte bu milimetrik farklardır. İşte bu yüzden ameliyat öncesi detaylı bir planlama ve uzun bir muayene süreci gerekir.

Bizi Takip Edin

Bizi Arayın

Adresimiz